• andrea

Změna

...aneb jak se otočil můj život


Dnes mám narozeniny, je mi 22 let. Přesně před rokem, tedy na mé 21. narozeniny, byl v mém životě klíčový okamžik. Uvědomila jsem si, že je mi už tolik let, kolik je a že bych se svým životem měla začít něco dělat. A tak jsem se rozhodla měnit. Jako bych si díky tomu číslu uvědomila, že pokud nebudu dělat změny, půjde to takhle dál a dál. Nebyla jsem totiž spokojená. A když člověk není (i když jen trošku) spokojený, musí měnit! Tohle uvědomění opravdu o hodně posunulo můj život dál. Od té doby, co jsem udělala ten zásadní krok ke změně, šlo všechno k lepšímu. Život byl najednou jiný, zajímavější. A jaký byl ten můj zásadní krok? V mém případě se jednalo o rozchod s přítelem. Byli jsme spolu poměrně dlouho a měla jsem ho moc ráda. Ale vnitřně jsem nebyla šťastná. Byla jsem taková smířená s životem. Smířená s tím, že život bude takový, jaký byl v tu dobu.. Najednou se mi ale v hlavě začaly rodit myšlenky typu: "Ale proč by měl být celý život takový, když se mi to tak nelíbí?" nebo "Nevyhovuje mi to tak. Neměla bych s tím začít něco dělat?". Rozchod s tímto klukem, který mi byl (a stále je) tak blízký a s kterým jsem zažila tolik, byl pro mě jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě a víc než jen pár dní jsem kvůli tomu probrečela. Ale stálo to za to. Po době, kdy jsem se dala do kupy (a zjistila jsem, že vždycky se člověk nakonec dá do kupy - čas všechny rány zahojí), šlo najednou vše k lepšímu. A bylo to jedině a jedině díky tomu, že jsem se k tomu rozhodla. Od doby, kdy jsem se z té první velké změny vzpamatovala, jako bych přitahovala rozhodnutí dělat další a další a jako by se úplně otočilo mé přemýšlení. Za rok 2017 se událo spoustu změn a spoustu zážitků. O všech bych na začátku tohoto roku netušila, že se stanou (a ani by se nestaly, kdybych se nerozhodla). A jaké že pokroky to byly?

  • Troufla jsem si při škole najít si brigádu. Do té doby jsem se bála, že nebudu ani jedno z toho zvládat. Díky tomuto rozhodnutí jsem později v létě mohla odcestovat na tak vzdálený americký kontinent.

  • Rozhodla jsem se začít cvičit. A cvičení mě dostávalo s psychickou pohodou výš a výš.

  • Byla jsem nešťastná ze školy, ve které toho na mě bylo tolik, že jsem se psychicky a zdravotně hroutila. Rozhodla jsem se, že si na rok pozastavím studium. Když mám tu možnost, proč bych se měla trápit? K tomuto kroku bych se předtím neodvážila.

  • Zamilovala jsem se. A vlastně ne jednou.

  • Na měsíc jsem odcestovala do Mexika. A zažila tam nejlepší měsíc ve svém životě.

  • Naučila jsem se na spoustu nabídek říkat "ano" a díky tomu zažila mnoho (neplánovaných) skvělých zážitků.

  • Seznámila jsem se se spoustou nových lidí. A díky tomu poznala i svého nynějšího přítele, se kterým jsem právě šťastná.

  • A dokonce k tomu všemu jsme momentálně s bývalým přítelem skvělí kamarádi.

Tímto vším chci říct, že pokud jste aspoň trošku ve svém životě nespokojení, řešte to. Vždycky to jde nějak řešit. Vždycky jde udělat nějaká ta změna. Ať je to jakkoli těžké, určitě to bude stát za to. Aspoň mně to za to stálo - zažila jsem nejlepší rok ve svém životě a k tomu se změnilo mé uvažování.


Tento kokos jsem si (samozřejmě s pomocí) utrhla v džungli na celkem opuštěné pláži v Mexiku. Beru ho jako symbol hlavní myšlenky celého tohoto článku.💗21 zobrazení