• andrea

Moje cíle pro rok 2019

Jelikož si myslím, že předsevzetí by si člověk neměl dávat jen 1.1., ale kdykoli během celého roku, stanovila jsem si já ty své už někdy na konci října. V tu dobu na mě přišla motivační a inspirační nálada, tak jsem toho využila a všechny cíle, sny a přání formulovala na papír. K příležitosti začátku nového roku je přidávám i sem a zároveň obnovuju svůj seznam tím, že připisuju nové a případně upravuju a rozšiřuju ty staré..

  • Mám v plánu naučit se (zvyknout si) mít svou (každo)denní ranní rutinu: Ráno vstát BEZ sociálních sítí, to znamená NEVZÍT hned po probuzení mobil do ruky. Místo toho vypít sklenici vlažné vody (s citronem, kurkumou, medem nebo i čisté..) a zacvičit si ranní jógu. Podle časových možností (které se chci naučit přizpůsobit) mám v plánu protahovat se klidně 10, klidně 20, klidně 30 minut.. Po ranní józe si dám snídani, které VĚNUJU ČAS a při ní (nebo i po ní) se zaměřím na plánování daného dne, sepisování si myšlenek a nápadů. Těch se mi po ránu, kdy jsem plná energie, totiž rodí nejvíc. Až po splnění této rutiny budu pokračovat v té běžné, na kterou jsem už zvyklá.

  • S druhým bodem souvisí i ten první. Mým dalším cílem je totiž udělat veliký pokrok v józe. Jógu cvičím už čtvrtým rokem a ač se v ní zlepšuju, tak dost pomalu. Mám tím pádem pocit, že jsem pořád na stejném místě a neposouvám se dál. Po józe se cítím líp a proto jí chci zařadit do svých každodenních činností - ať už se jedná o 10 minutový ranní pozdrav slunci, o 30 minutové pohodové nebo i svižné cvičení podle videa nebo o 60 minutovou náročnou lekci powerjógy.

  • Další taková moje velká výzva je umět si plnit své povinnosti včas. S tímto bodem se mi od října podařilo už docela pohnout, ale stále a stále je co vylepšovat. V listopadu jsem si například vyzkoušela, že pokud se na test naučím včas a nechám si večer před ním volný, vážně to funguje a vážně se mi podaří zvládnout ho (doslova) na jedničku! Bez stresu, s dobrým pocitem a v pohodě! A takový mám plán i s ostatními zkouškami, testy a jinými (i mimoškolními) povinnostmi.​​

  • Mým obrovským přáním je najít rovnováhu mezi vším, co dělám. Momentálně jsem v takové fázi, že na plno stíhám buď školu nebo práci, buď cvičení nebo čtení, buď odpočinek nebo akci, buď úklid nebo vaření, buď psaní nebo kamarády, buď cestování nebo vyrábění.. No, takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Neříkám, že musím být ve všem stoprocentní. Přála bych si jen najít takovou rovnováhu, abych nemusela mít výčitky, že se jedné činnosti věnuji více, zatímco druhou zanedbávám.

  • Naučit se psát knihu vděčnosti - knihu každodenních "maličkostí", za které jsem vděčná a které mi připadají jako samozřejmost, i když samozřejmostí vůbec nejsou.

  • Tento cíl, který by měl stát na prvním místě, je ZVLÁDNOUT A DODĚLAT TŘEŤÁK NA VEJŠCE.

  • Rozhodně mám v plánu plnit si svůj dlouholetý sen a tím je blog. Jelikož vznikají tyto řádky, první krok tohoto snu jsem už splnila. Teď stačí jen vymýšlet nápady, pravidelně přispívat a vytrvat. Podle toho, jak moc mě psaní na blog baví, soudím, že to nebude zas tak těžké.

  • Další bod mého seznamu (s kterým se mi od října podařilo hodně pokročit) je vegetariánství a veganství. Není to moc dlouho, co jsem se stala vegetariánkou a určitě chci pokračovat dál. Neplánuju být 100% veganka (aspoň prozatím?), ale rozhodně se chci naučit stravovat se co nejvíc rostlinně. Vždycky mi rostlinná strava chutnala mnohem víc a po tom, co jsem zjistila, jak to chodí v živočišném průmyslu, už se ani nechci vrátit zpátky.

  • Našetřit si peníze a kamkoli odcestovat (třeba na 2 až 4 týdny).

  • ​​Zachránit jednoho smutňáka z útulku a ukázat mu, jak vypadá láskyplný domov.


Přeju všem krásný a úspěšný rok 2019!17 zobrazení